Dorobek naukowo-badawczy

ważniejsze zrealizowane prace badawcze:
1. Jełguń, st. III, osiedle schyłek epoki brązu – wczesna epoka żelaza, gm. Stawiguda, badania Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie 1985 r..
2. Mątyki, st. III, cmentarzysko wczesnolateńskie, gm. Iława, badania Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie,1985 r.
3. Stare Kiełbonki (Ławny Lasek), st. III osada z okresu wpływów rzymskich i wędrówek ludów, gm. Piecki, badania Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie w latach 1987 -1990, od 1996 r. badania Muzeum w Kętrzynie finansowane z projektu badawczego KBN. 7 sezonów badawczych
4. Zyzdrojowy Piecek, st. VII, osada na wyspie jeziora Zyzdrój Wielki, gm. Piecki. Badania Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, 2 sezony badawcze 1990-1991r.
5. Spychowo, st.VI, osada na wyspie jeziora Zyzdrój Wielki, gm. Świętajno, badania sondażowe, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, 1991 r.
6. Spychówko, st. VII osada z okresu wędrówek ludów, gm. Świętajno,termin badań 1996r., Muzeum im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, finansowane z projektu badawczego KBN.
7. Robawy, gm. Reszel, woj. warmińsko-mazurskie, st. XXIII cmentarzysko okresu wpływów rzymskich po wczesne średniowiecze, badania Muzeum w Kętrzynie w latach 2007 – 2011. r. 6 sezonów badawczych

W okresie pracy w Muzeum w Kętrzynie podejmowałam się wykonywania na rzecz Muzeum badań i nadzorów archeologicznych pod inwestycje. Były to badania głównie w obszarach zabytkowych układów urbanistycznych i nawarstwień kulturowych m.in. w Kętrzynie, Rynie, Gołdapii, Jezioranach.

Comments are closed.